RISINĀJUMS PRESBIOPIJAI

PROGRESĪVĀS BRIĻĻU LĒCAS – TEHNOLOĢIJA PRESBIOPIJAI

Kā dzīvot ērti, kad redze pasliktinās? Kā pārtraukt redzēt izplūdušus burtus? Kāpēc labi neredzu krēslas laikā? Ja kaut par vienu no šiem jautājumiem pēdējā laikā esi domājis, nav izslēgts, ka Tev ir presbiopija. Redzes pasliktināšanās noteiktā vecumā ir dabīga, bet tas nenozīmē, ka tas nav atrisināms. Iepazīsties ar modernās tehnoloģijas atbildi presbiopijai: ar progresīvajām briļļu lēcām.

PROGRESĪVĀS BRIĻĻU LĒCAS? NAV PROBLĒMU!

Progresīvās briļļu lēcas vēl pirms 60 gadiem bija revolūcija optikā. Šodien tās lieto miljoniem cilvēku visā pasaulē, pozitīvi novērtējot to efektivitāti un ērtību. Vai zini, ka tikai progresīvās briļļu lēcas ir spējīgas „atrisināt” vairākas redzes problēmas vienlaicīgi? Lieto vienu briļļu pāri un skaidri redzi visos attālumos. Plašs progresīvo briļļu lēcu piedāvājums sniedz iespēju piepildīt katra lietotāja vēlmes – neatkarīgi no presbiopijas attīstības stadijas, nepieciešamās korekcijas, lietotāja izvēlētiem briļļu ietvariem, mīļotā hobija vai dzīves režīma.

KĀ DARBOJAS PROGRESĪVĀS BRIĻĻU LĒCAS?

Progresīvajām briļļu lēcām ir vairākas redzes zonas: par skaidru redzi tālumā atbild lēcu augšējā daļa, par redzi tuvumā – apakšējā, vidus daļa savukārt nodrošina labu redzējumu vidējos attālumos. Katru no šīm zonām ražotājs pielāgo, lai apmierinātu individuālās vajadzības, iespējamās atšķirības starp vienu un otru aci. Tāpēc pirms šādu lēcu izgatavošanas nepieciešams pārbaudīt redzi pie speciālista, piemēram, optometrista optikas veikalā.

KO VĒRTS ZINĀT PAR PROGRESĪVAJĀM BRIĻĻU LĒCĀM?
Visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes

1.Vai pie progresīvajām brillēm ir grūti pierast?

Modernās progresīvo briļļu lēcu tehnoloģijas tiek izmantotas, lai līdz minimumam samazinātu pierašanas laiku pie progresīvajām brillēm. Katram lietotājam tiek izgatavotas individuālas brilles.

2. Kāpēc progresīvās briļļu lēcas ir labākas, nekā parastās brilles?

Parastās monofokālās brilles nodrošina skaidru redzi tikai vienā attālumā. Cilvēkiem, kuri skaidri neredz tuvumā, nepieciešami vismaz divi vai vairāki briļļu pāri: tālumam un tuvumam, kā arī bieži arī vidējiem attālumiem, piemēram, skatoties TV vai strādājot pie datora. Progresīvās briļļu lēcas ir visu šo briļļu apvienojums – vienas progresīvās brilles nodrošina redzamību visos attālumos. Redzes pāreja starp dažādu attālumu zonām ir nejūtama un dabiska, tāpēc progresīvās briļļu lēcas nodrošina lietošanas komfortu, estētisku izskatu un nav nepieciešams pastāvīgi mainīt brilles.

3. Vai progresīvās lēcas var koriģēt visus redzes defektus?

Progresīvo lēcu konstrukcija ļauj koriģēt dažādus redzes defektus, piemēram: tuvredzību, tālredzību vai astigmātismu. Progresīvo lēcu izmantošana ir ieteicama jau presbiopijas sākuma stadijā.

4. Vai progresīvās briļļu lēcas var likt jebkādos briļļu ietvaros?

Pastāv nepamatots uzskats, ka progresīvajām brillēm obligāti jāizvēlas apjomīgi ietvari. Individuālā lēcu izvēle un jaunākās optikas tehnoloģijas ļauj izvēlēties gandrīz jebkurus briļļu ietvarus, atbilstoši lietotāja vēlmēm.

5. Vai visas progresīvās briļļu lēcas ir vienādas?

Nav taisnība, ka visas progresīvās briļļu lēcas ir vienādas. Šodien optikas tirgū ir daudz progresīvo lēcu veidi. Tie ir pielāgoti pircēju vajadzībām: veiktā darba specifikai, vecumam vai hobijam. Progresīvās brilles tiek veidotas saskaņā ar pasūtītāja individuālajiem redzes parametriem un vēlmēm.

6. Vai progresīvo briļļu cenas atšķiras?

Progresīvo briļļu vērtība ir atkarīga no izvēlēto lēcu veida un to materiāla, izvēlētā briļļu ietvara un darba izmaksām. Bet atcerieties, ka, izmantojot progresīvās brilles, vienas brilles aizvieto divas (un bieži pat trīs), kas vienmēr kompensē radušos izdevumus par progresīvajām brillēm.

MONOFOKĀLĀS LĒCAS

Tas ir parastais presbiopijas korekcijas risinājums. Tās nodrošina skaidru redzamību tuvumā līdz 40 cm attālumam. Lai skaidri redzētu tālumā un vidējos attālumos, ir nepieciešams noņemt brilles, skatīties virs tām vai mainīt tās uz citām.

Plusi

 • Skaidra redzamība tuvumā

Mīnusi

 • Attālinātie objekti ir neskaidri
 • Vidējo attālumu objekti ir miglaini
 • Nepieciešams bieži noņemt un uzlikt brilles
 • Ar skatu nevar aptvert visu darba vietu

BIFOKĀLĀS LĒCAS

Tas nav pats labākais risinājums, jo nodrošina tikai skaidru redzamību tuvumā un tālumā, kamēr vidējos attālumos redzamība ir neskaidra. Turklāt tām ir nepievilcīgs izskats, jo ir redzama tuvuma zonas segmenta asā robeža.

Plusi

 • Skaidra redzamība tālumā
 • Skaidra redzamība tuvumā

Mīnusi

 • Vidējos attālumos objekti ir miglaini
 • Neestētisks izskats
 • Tuvuma redzamības segments bieži traucē, piemēram, ejot pa kāpnēm
 • Šo lēcu izskats uzsver lietotāja vecumu

ATRODIET SAVU REDZES SPECIĀLISTU

Izmanto lokatoru un atrodi ieteicamo optikas veikalu, kur speciālists pārbaudīs
Tavu redzi un izvēlēsies vislabāko risinājumu Tavām acīm.
Pārbaudi, kuri optikas saloni piedāvā bezmaksas redzes
pārbaudi, kā arī atlaižu kuponus progresīvo lēcu iegādei.

ATRODIET SAVU REDZES SPECIĀLISTU

Izmanto lokatoru un atrodi ieteicamo optikas veikalu, kur speciālists
pārbaudīs Tavu redzi un izvēlēsies vislabāko risinājumu Tavām acīm.
Pārbaudi, kuri optikas saloni piedāvā bezmaksas redzes pārbaudi,
kā arī atlaižu kuponus progresīvo lēcu iegādei.